KONST / Litografier / Färglitografi 13956437
nr 1395 6437
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, Fantasilandskap. Signerad, numrerad 71/385, daterad -82. Motivet: 65x48, yttermått inklusive ram: 83x64 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.800 kr
måndag 3 maj 2021
kl 18:25:47
1.200 kr
1.200 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
1.700 kr
1.800 kr
1.900 kr
2.200 kr
2.600 kr
2.200 kr
2.400 kr (Budbetjänt)
2.600 kr
2.600 kr (Budbetjänt)
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson